ورود | عضویت

تاریخ انتشار :    1391/08/10 - 01:01     بازگشت


یک اردو از چه برنامه هایی تشکیل شده است؟
یک اردو از چه برنامه هایی تشکیل شده است؟ ما چگونه خود را برای یک اردو آماده کنیم؟


مراسم افتتاحیه باعث رسمیت بخشیدن به اردو می شود و همچنین فرصت خوبی است که برنامه ها و مقررات اردو گفته شود. در اردوهای بزرگ معمولا کاری دیگر نیز در افتتاحیه انجام می دهند و آن معرفی مسوولان اردو و اردوگاه است. مربی می تواند مسوولان را با سبک زیر صدا بزند مثلا بگوید : دایی عباس ( نام مسوول مورد نظر) خوش آمد ، خوش آمد و بچه نیز با مربی هم صدا شوند بعد مسوول در جایگاه خود قرار بگیرد و نقش خود را بیان کند. بعد برگزاری مراسم افتتاحیه برای نظارت و کنترل بهتر ، شرکت کنندگان را به دسته های کوچکتر تقسیم کنید و برای هر کدام اسمی انتخاب کنید. و کار نظارت و کنترل دسته ها را به مربی ها بسپارید.
مناسب است مسوولان و مربیان در کنار بچه ها غذا بخورند و قبل از غذا به صورت جمعی بسم الله الرحمن الرحیم و در پایان هم الحمدالله بگویند.
اگر اردوی شما چند روزه است بچه ها باید در ساعت مقرر از خواب بیدار شوند یکی از شیوه های بیدار کردن شعر است: اردوگاه برپا ، اردوگاه بیدار ، اردوگاه هوشیار، هنگام جنبش است ، هنگام کوشش است ، هنگام حرکت ، هنگام ورزش است ، هنگام نرمش است.
یکی دیگر از برنامه های اردوها صبحگاه است گردهمایی که هر روز صبح راس ساعت خاصی برگزار می شود که محتوای آن به شرح زیر است : مراسم پرچم ،تلاوت قرآن ، اعلام برنامه های دقیق روز ، نیایش و دعا ، یادآوری مقررات ، طرح انتقادات و نظرات بچه ها. همچنین می توانید برگزاری صبحگاه را به گروهها بسپارید و رقابتی در این موضوع شکل دهید. توجه داشته باشید مراسم صبحگاه برای اردوهایی است که شرکت کننده زیاد دارد.
در متن بعدی به ادامه برنامه های اردویی می پردازیم.

 

فراوری شده از: کتاب چگونه اردو برگزار کنیم . نویسنده : محمود اکبری

محمد باقر غلامی
 
Overall Users | Membership اعضا: 935 | People Online آنلاین :  Visitors مهمان: 1 Membersاعضا: 0 Total Usersمجموع: 1
Latest New UserLatest:داود رحيمي
New TodayNew Today:0
New YesterdayNew Yesterday:2
Onine NowOnline Now:
|تعداد بازدید تاکنون: 509915|
بازدید امروز: 784|بازدید دیروز: 926

شبكه جوانان رضوي، وابسته به مؤسسه خدمات مشاوره اي، جوانان و پژوهش هاي اجتماعي آستان قدس رضوي